Bike Brno 2012

06.10.2012 22:41

4. – 7. října 2012, Brno – cyklistický veletrh Bike Brno. K vidění řada výrobců i dovozců kol, bicyklů, cyklopříslušenství, včetně doprovodných akcí.

Náš cíl – výrobci a dovozci koloběžek.

Micro

Výhradní dovozci švýcarských skládaček na svém stánku představili kompletní řadu skládacích hliníkových koloběžek. Novinka - k vidění i vyzkoušení Micro Pedal Flow, o kterém jsme již napsali pár informací začátkem března. Na tuto specialitu od Micra si však musíme ještě nějaký ten měsíc počkat. V celé Evropě je k vyzkoušení max 5 kusů těchto strojů. Problém - proclení, resp. na celnici řeší, zda Micro Pedal Flow zařadit do šuplíku „Bicykl“ nebo „Scooter“.

Micro Pedalflow ve složeném stavu

Micro Pedalflow v rozloženém stavu

Yedoo

Popravdě velké překvapení. Kolekce pro rok 2013 neznamená jen designovou změnu 3trubkové konstrukce. Tou hlavní novinlou je zařazení nové řady celohliníkových silničních koloběžek Yedoo Wolfer s 28palcovým předním kolem na galuskových pláštích a její trekingovou úpravu Yedoo Trexx s koly 26/20".

Yedoo Wolfer

Mibo

Stánek Mibo s řadou novinek:

Za prvé: Polámaný jekl končí už i u modelu Crazy. Rám bude mít kulatý design, který se již používá u modelů Mibo Expres, Mibo Master, Mibo Univers.

Mibo Crazy 2013

Za druhé: Váhová redukce. U koloběžek Mibo bude nahrazena gumová podlaha „zdrsněnými“ pásky.

 

Protiskluzové, "smirkové" pásky

Protiskluzové, "neviditelné" pásky

Za třetí: Omezení výběru základních barev koloběžek Mibo a to na černou, cihlově červenou, khaki a bílou. Ostatní barvy za příplatek.

Za čtvrté: Elektropohon pro koloběžky Mibo. Motor o výkonu 250W integrovaný v náboji předního kola. „Kufříková“ baterie 12 VA LiFePO4 (Lithium Iron Phosphate) s elektronickou regulací výkonu. Maximálka v rychlosti 25 km/h, maximálka v dojezdu (podle terénu a váhy jezdce) cca 20 km. Elektropohon rožnovští osadili nejen na své koloběžky, ale i pro záležitost, kterou kluci od Miba zatím navenek příliš neprezentují – odrážedlo pro dospělé. Známá je zatím cena elektrokoloběžky Mibo Expres – 24.990,- Kč.

Kluci z Rožnova a jejich elektrokoloběžka Mibo Expres

"Kufříková" baterie umístěná pod řídítky koloběžky

"Kufříková" baterie umístěná pod řídítky koloběžky

Skládací odrážedlo pro dospělé s elektropohonem

Kostka

Realita předčila očekávání:

Za A: Oficiální představení nové řady koloběžek Kostka Street. Koloběžka na bázi řady City, ale bez integrovaného kovového blatníku a s klasickým „ahed" hlavovým uložením místo uložení Speedlifter twist. Cena 5.190,- Kč.

Za B: K vidění systém Klik Fix na koloběžkách Kostka pro upnutí, přichycení, přidělání tašek, brašen, držáků, košíků, …

Za C: I Kostkovic představili na veletrhu svou elektrokoloběžku. Eletromotor součástí předního kola, baterie umístěna v batohu přichyceného na řídítka pomocí Klikfixu. Max. rychlost až 32 km/h, výdrž baterie až 2 hodiny.

Pomocí systému Klikfix můžete na řídítka připnout i batoh (v tomto případě jako nosič baterie)

Za D: Koncept koloběžek s odnímatelnou, odpruženou sedačkou. Na první dobrou zvláštní, po vyzkoušení překvapivě příjemná záležitost. V kombinaci s elektromotorem další level, který koloběžky mohou nabídnout.

Elektrokoloběžka Kostka se sedačkou

Detail sedačky

Za E: Vybavení koloběžek Kostka v podobě brašen na řídítka + dlouho očekávaná brašna na koloběžku Kostka Rubik. Cena pro trh zatím nestanovena.

Vak na koloběžku Kostka Rubik

Vak na koloběžku Kostka Rubik

Za F: Koloběžka Kostka Rebel. Úplně nová koloběžka s předním 16“ a zadním 12“ kolem. Váha 5,5 kg, světlá výška 4,5 cm, náboje od Remerxu 65 mm. Měli jsme možnost vyzkoušet, projet se, osahat, vyfotit. V případě výměny řídítek za dětskou velikost bude možné získat koloběžku pro děti v kategorii 6-11 let. Tato městská koloběžka má budoucnost, tedy v případě přijatelné ceny, která nebyla pro trh zatím stanovena.

Koloběžka Kostka Rebel

Novinky od Kostků by měli podle jejich zástupců být k dispozici v průběhu následujících 3-4 měsíců.

Přátelé

 

Projekty

 

 

Ostatní

 

Kontakt

Koloběžky Nistler Smotlachova 582/2
Praha
142 00
+420 607 617 876 kolobezky-nistler@seznam.cz IČO 62145738

Otevírací doba kamenného skladu je kdykoliv dle
předchozí telefonické domluvy.
To Top